Zapraszamy na lunch!

Codziennie w godz. 12.00- 16.00 zapraszamy Pąństwa na zestawy lunchowe w cenie 18 zł  (zupy dnia, drugie danie).

Hand writing Time for Lunch concept with red marker on transparent wipe board.

Lunch to drugi ważny posiłek w ciągu dnia. Jest to również pora dnia bardzo ważna dla gospodarki, ponieważ na lunche bardzo chętnie umawiają się biznesmeni, politycy, samorządowcy. Podczas posiłków przychodzą im ciekawe pomysły do głowy, które potem wprowadzają w czyn i przeważnie kończy się to podpisaniem korzystnej umowy albo pomnożeniem kapitału, czy też wzrostem efektywności lub wydajności. Lunch w trakcie dnia pracy ma także kilka innych zalet.

Lunch sprzyja współpracy

Lunch ze współpracownikami daje możliwość do tego, by się lepiej poznać w innym niż sala konferencyjna miejscu. Możemy porozmawiać o projekcie, który właśnie realizujemy ale na większym luzie i w większym spokoju. Pracownicy, którzy spędzają ze sobą czas w porze lunchu bardziej się lubią i chętniej sobie pomagają.

Odpoczynek od monitora

Cały dzień przy komputerze męczy nie mniej niż fizyczna praca, a szczególnie cierpi nasz wzrok. 30 minut przerwy na lunch pozwala odpocząć i się zregenerować.

Lepsza praca mózgu

Miedzy 13.00 – 15.00 doświadczamy w pracy spadku energii – to naturalny proces. Lunch, zarówno dzięki temu, że odpoczywamy, jak i dzięki temu, że dostarczamy do organizmu nieco energii poprawia naszą wydajność na resztę dnia. Wprawdzie tracimy 30 minut na przerwę, ale – jak pokazują różne badania w tej materii – zyskujemy około 40 przez to, że nasz mózg działa równie sprawnie jak rano.

Byle nie jeść przy biurku…

Niestety z natłoku pracy często jemy przy naszych służbowych biurkach. To może być dla wszystkich szok, ale nasze biurka to siedliska bakterii. Komputer oraz słuchawka telefonu bywają bardziej zanieczyszczone niż deska toaletowa. Dlatego znacznie zdrowiej jest zjeść lunch na mieście lub w kuchni pracowniczej niż przy biurku.

Dystans i perspektywa

Czasem siedzimy nad danym problemem kilka godzin i nadal nie możemy niczego wymyślić. To te chwile, kiedy po prostu zacinamy się na zadaniu. Przerwa, i to nawet krótka, może wywołać przełom. Efektem jest szybsze wypracowanie rozwiązania. By jednak ta metoda inkubacji pomysłu zadziałała, musimy odwrócić swoją uwagę od problemu – np. lunchem.

Na podstawie: fastcompany.com oraz weblog.infopraca.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *