Będziemy tam z naszą pyszną kuchnią! Zapraszamy!
To jeszcze nie koniec zmian:)
Zamówienia prosimy kierować na:
[email protected] lub telefonicznie pod nr: 665030060 i 693088818
Zapraszamy!
Prosimy o wczesniejszą rezerwację stolików pod nr.:665 030 060 lub 693 088 818
Lunch to drugi ważny posiłek w ciągu dnia. Jest to również pora dnia bardzo ważna dla gospodarki, ponieważ na lunche bardzo chętnie umawiają się biznesmeni, politycy, samorządowcy. Podczas posiłków przychodzą im ciekawe pomysły do głowy, które potem wprowadzają w czyn i przeważnie kończy się to podpisaniem korzystnej umowy albo pomnożeniem kapitału, czy też wzrostem efektywności lub wydajności. Lunch w trakcie dnia pracy ma także kilka innych zalet.
Lunch sprzyja współpracy
Lunch ze współpracownikami daje możliwość do tego, by się lepiej poznać w innym niż sala konferencyjna miejscu. Możemy porozmawiać o projekcie, który właśnie realizujemy ale na większym luzie i w większym spokoju. Pracownicy, którzy spędzają ze sobą czas w porze lunchu bardziej się lubią i chętniej sobie pomagają.
Odpoczynek od monitora
Cały dzień przy komputerze męczy nie mniej niż fizyczna praca, a szczególnie cierpi nasz wzrok. 30 minut przerwy na lunch pozwala odpocząć i się zregenerować.
Lepsza praca mózgu
Miedzy 13.00 – 15.00 doświadczamy w pracy spadku energii – to naturalny proces. Lunch, zarówno dzięki temu, że odpoczywamy, jak i dzięki temu, że dostarczamy do organizmu nieco energii poprawia naszą wydajność na resztę dnia. Wprawdzie tracimy 30 minut na przerwę, ale – jak pokazują różne badania w tej materii – zyskujemy około 40 przez to, że nasz mózg działa równie sprawnie jak rano.
Byle nie jeść przy biurku…
Niestety z natłoku pracy często jemy przy naszych służbowych biurkach. To może być dla wszystkich szok, ale nasze biurka to siedliska bakterii. Komputer oraz słuchawka telefonu bywają bardziej zanieczyszczone niż deska toaletowa. Dlatego znacznie zdrowiej jest zjeść lunch na mieście lub w kuchni pracowniczej niż przy biurku.
Dystans i perspektywa
Czasem siedzimy nad danym problemem kilka godzin i nadal nie możemy niczego wymyślić. To te chwile, kiedy po prostu zacinamy się na zadaniu. Przerwa, i to nawet krótka, może wywołać przełom. Efektem jest szybsze wypracowanie rozwiązania. By jednak ta metoda inkubacji pomysłu zadziałała, musimy odwrócić swoją uwagę od problemu – np. lunchem.
Na podstawie: fastcompany.com oraz weblog.infopraca.pl
]]>
Jak dawniej jadano? – porady stare jak świat:)może warto je czasem stosować?
“Higieniczne prawidła przy jedzeniu –
wg “Uniwersalnej książki kucharskiej” Marii Ochorowicz-Monatowej, nagrodzonej na wystawie higienicznej w Warszawie w 1910 roku.
1. Jadać powinno się, o ile możności, pod wpływem świeżego powietrza, które działa pobudzająco na apetyt. W zimie należy przewietrzyć pokój jadalny, w porze cieplejszej jadać przy otwartych oknach, lub jeśli można, wprost na świeżym powietrzu. Widok nieba i natury oddziaływa wesoło, dodaje apetytu i pomaga trawieniu.
2. Pokarmów nie należy spożywać zbyt gorących ani zbyt zimnych. Zbyt zimne potrawy, szczególniej tłuste, sprowadzają katar żołądka, potrawy zbyt gorące powodują ciężkie zaburzenia żołądkowe, a nawet owrzodzenie kiszek, zwłaszcza dotyczy to zup zbyt gorących.
3. Nie jadać zbyt słono. Stałe, a zbytnie używanie soli, jest jedną z głównych przyczyn anemii i otyłości.
4. Potrawy powinny być apetycznie ułożone na półmisku i ładnie ubrane, żeby nie tylko żołądek, lecz i oko nęciły. Niedbałe pokrojenie i podanie potraw działa przeciwnie.
5. Potrawy należy dobrze i długo gryźć. Kawałki mięsa, nie dość przeżute, leżą nieraz bardzo długo w żołądku niestrawione. Gladstone, minister angielski dojście swe do podeszłego wieku przypisuje codziennej swej przechadzce i temu, że każdy kęs żuł aż 32 razy.
6.Jeść z umiarkowaniem, nasycić się, lecz nie przesycać.
7. Nie pić wody po tłustych potrawach.
8.Nie zmuszać się i nie jeść bez apetytu, bo to na pożytek zdrowiu nie wychodzi, lepiej jedną porę jedzenia przepuścić.
9. W ogóle nie pić nic wśród jedzenia – zdrowiej jest napić się dopiero w kwadrans po jedzeniu, gdy soki trawienne już pokarm dość przetrawiły. Picie wody podczas trawienia rozcieńcza te soki i zmniejsza ich siłę, a płyny zajmując miejsce pokarmom, rozszerzają niepotrzebnie żołądek.
10.Po jedzeniu najzdrowiej jest w spokoju położyć się trochę w wyciągniętej pozycji lub przechadzać się powoli po pokoju. Ułatwia to ogromnie należyte trawienie . Rzymianie już, którzy sławnie ucztowali, ale dbali nie mniej o swe zdrowie i wygląd, mieli bardzo rozsądne i wypróbowane przysłowie: “post coenam stabis aut mille passus eabis” – “po jedzeniu stój, albo 1000 kroków chadzaj”. ”